Zajišťujeme správu průmyslovým halám v Nýřanech

Na místě dřívějšího černouhelného dolu a betonárny na Plzeňsku vznikl nový průmyslový areál Panattoni Park Pilsen West II. Území bývalého brownfieldu znovu ožívá průmyslovou výrobou a nás těší, že se na tom můžeme podílet. Od úplného počátku projektu zajišťujeme kompletní technickou správu, údržbu a úklid dvou moderních průmyslových hal včetně pozemku o celkové rozloze 60 hektarů.

Obě haly splňují přísné požadavky v rámci ekologické certifikace BREEAM New Construction a vyznačují se řadou udržitelných prvků, jako je využívání dešťové vody pro splachování, fotovoltaiky nebo pokročilého systému filtrace vzduchu TCL. Komplex disponuje vlastní jídelnou, fitness centrem a venkovní relaxační zónou, v okolí je zázemí pro cyklisty, krytá stání pro kola a hmyzí hotel.  

Naše práce obnáší také jednání s nájemci obou budov – nájemcem haly o ploše 24 662 metrů čtverečních je výrobce klimatizací a tepelných čerpadel Panasonic Heating & Cooling Solutions Europe. Nájemcem druhé haly o ploše 36 400 metrů čtverečních je výrobce komponentů pro automobilový průmysl Shape Corp. V rámci ekologické certifikace budova aspiruje na nejvyšší hodnocení – stupeň Outstanding. Co je v tomto případě ještě inovátorské? Uhlíková stopa se začala počítat už při výstavbě celého areálu.

Projekt je z pera developerské firmy Panattoni, pro kterou je typická udržitelnost a snaha o dokonalost ve všech oblastech. Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce s Panattoni. Díky tomu, že s námi konzultují řadu praktických detailů už ve fázi projektu a zohledňují naše zkušenosti s propojení všech systémů, dokážeme pak o to efektivněji spravovat svěřený majetek. V případě Panattoni Park Pilsen West II se staráme o všechny technické sítě obou technologicky vyspělých budov – od elektřiny, přes vodu, vzduchotechniku až po protipožární ochranu. Specifikem tohoto areálu je maximální snaha o udržitelnost a snížení uhlíkové stopy.

Průmyslovou zóna najdete v Nýřanech na Plzeňsku u exitu 93 dálnice D5. Nabízí vynikající dopravní spojení mezi Německem a Českou republikou. 

Zdroj fotografií: Panattoni