Co si o nás myslí Zbyněk Laube, vedoucí managementu CEE Arcona Capital?

V Praze dne 27. 10. 2022

Britská společnost Arcona Capital se sídlem v Londýně a Mnichově od svého založení v roce 1993 investuje do nemovitostí. Působí v severní a střední Evropě.

V roce 2018 jako vůbec první fond vstoupil na burzu v segmentu fondů UCITS a AIF a spoléhá se zejména na znalosti místních trhů a dlouhodobých vztahů v regionu.

Arcona je v současnosti zodpovědná za majetek v hodnotě více než 645 milionů eur sestávající z nemovitostí a finančních aktiv soukromých a korporátních klientů ze sedmi evropských zemí.

V České republice vlastní více než šedesát komerčních areálů o velikosti mnoha tisíc metrů čtverečních.

Zbyněk Laube, vedoucí managementu CEE Arcona Capital o nás říká, že jejich očekávání B2A plní od samotného začátku spolupráce. Ale jak tato spolupráce vlastně vznikla? 

Proč jste se v konkurenci ostatních společností poskytujících property a facility management rozhodli zrovna pro B2 Assets?

B2A má jako česká firma skvělé znalosti lokálního prostředí, ale kromě toho se dokáže výborně pohybovat v prostředí mezinárodních institucionálních partnerů a standardů.

Jak na vás od začátku spolupráce působila?

Výběr dodavatele PM a FM služeb nebyl jednoduchý. To, že naše očekávání B2A plní v podstatě od počátku spolupráce, je důsledkem mimo jiné i přesného vymezení kompetencí a zodpovědností klienta a dodavatele.

Jak byste popsal komunikaci se zástupci společnosti?

V rámci spolupráce jsme definovali jasné kompetence a zodpovědnosti, a tudíž každý přesně ví, co je jeho úkolem. To komunikaci výrazně ulehčuje.

Označil byste B2 Assets za flexibilní firmu?

Ano, s ohledem na charakter našeho portfolia, o které se starají, je to nutnost.

Jaké máte zkušenosti se zaměstnanci B2 Assets napříč postavením ve firmě?

Z mé pozice se potkávám primárně s konkrétními manažery, kteří se věnují našemu portfoliu, ale z pravidelných reportů administrativně-účetní podpory vím i o ostatních členech týmu.

Znají technici společnosti B2 Assets vaše areály natolik dobře, že dokážou reagovat bezodkladně?

Samozřejmě záleží na konkrétní lokalitě a typu objektu, ale doba reakce je dle očekávání.

Máte zkušenosti s krizovou situací, kterou společnost B2 Assets pomáhala řešit? Pokud ano, byla spolupráce dostatečně rychlá a odvedená práce dostatečně kvalitní?

Běžně se jedná o závady typu prasklé potrubí, přerušení dodávky tepla, porucha na klimatizaci. Ve většině případů je reakce rychlá a závada je brzy odstraněna.

Jste spokojeni s portfoliem firem, se kterými B2 Assets spolupracuje?

B2A jsme si najali proto, abychom právě nemuseli řešit, kdo jaké služby dodává. Oni nám garantují kvalitu a v případě jakýchkoliv stížností se obracíme na ně jako na garanta služeb.

Považujete reporting B2 Assets za dostatečný?

Reporting vychází z našich požadavků, takže je dostatečný.

Dodržuje B2 Assets předem stanovené lhůty?

Ano.

Doporučil byste B2 Assets i dalším společnostem?

Určitě ano.

Ač se zdají některé z odpovědí více strohé, tak tato úspěšná spolupráce stále trvá a společnost Arcona Capital je naším klientem, pro kterého se nám stabilně daří plnit i ta nejnáročnější zadání.