O brněnský logistický park Prologis se nově staráme my

Nově jsme správcem logistického parku Prologis Park Brno, který zajišťuje kompletní technickou správu, údržbu a úklid třech skladovacích budov a pozemku o rozloze 25,9 hektaru. V areálu situovaném v Syrovicích se nacházejí tři skladovací haly o celkové výměře 90 000 m². Výhodné umístění v blízkosti rychlostní silnice D52 z parku činí strategické distribuční centrum pro domácí i mezinárodní logistické aktivity. Mezi nájemce patří například přepravní společnost DHL nebo e-shop Notino.

Převzali jsme správu moderních a ekologicky vyspělých budov od předchozího poskytovatele služeb facility managementu. „Při předávce areálu od předchozího správce logistického parku prošli naši technici pečlivě celý areál a rychle vyřešili všechny havarijní situace. Kromě nápravy zaběhnutého provozu hledáme nové cesty, jak funkčně provozovat celý areál k větší spokojenosti všech zúčastněných stran,“ přiblížil Václav Bartoš, jednatel společnosti B2 Assets a doplnil: „Naší nespornou výhodou je, že máme k dispozici hned několik revizních techniků, kteří v případě potřeby jednají v rámci hodin. To se týká všech důležitých technických sítí budovy. Od elektřiny, vody, vzduchotechniky až po protipožární ochranu. Specifikem tohoto parku je, že sklad s vysoce hořlavou kosmetikou a parfémy vyžaduje posílenou protipožární ochranu.“

Prologis je globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, v České republice působí přes 20 let. Na tuzemském trhu vlastní a spravuje 12 logistických parků a klientům nabízí 1 300 000 m2 skladovacích ploch v 72 budovách. Areály, které buduje a následně pronajímá, koncipuje s důrazem na udržitelnost a moderní technologie. Samozřejmostí brněnského parku je retenční nádrž na vodu a dobíjecí stanice pro elektromobily. Logistický park je dobře dostupný pěšky i na kole.