Jaký je návrat po rodičovské dovolené do B2 Assets? Zeptali jsme se kolegyň Pavlíny a Radky

V Praze dne 25. 9. 2021

Ať se děje cokoliv, naše procesy nám umožňují, aby maminky měly čas na své děti.

Po létě jsme zpět mezi nás přivítali naše kolegyně Pavlínu a Radku, které se poslední tři roky věnovaly v první řadě péči o své holčičky.

Pavlína Marhounová po svém návratu zastává funkci vedoucí klientské účtárny a věnuje se firemnímu reportingu. Radka Zálešáková nastoupila na pozici junior účetní a zároveň má na starosti drobnou administrativu.

Maminkám po mateřské se snažíme nabídnout podmínky umožňující „vybalancovaný“ návrat do práce. Obě dvě tedy v rámci částečného pracovního úvazku využívají z velké části home office.

Jak vše vnímají Radka s Pavlínou? 

Pavlína nás mile překvapila a pobavila svou odpovědí, že práce u nás je pro ni součástí odpočinku od mateřských povinností. A co má Pavlína na práci v B2A ráda? 

,,Nezávislost, prostor pro realizaci, časovou flexibilitu, to je to, co mám na své práci nejraději. Sice ráda pracuji v týmu, ale vzhledem k situaci teď nejvíce oceňuji, že nejsem v rámci své práce na nikom závislá a mohu si práci rozložit, jak potřebuji. Díky tomu nejsem pod tlakem ani na jedné straně."

Oproti tomu Radka po návratu z mateřské dovolené přebírala z větší části novou agendu. ,,Měla jsem skvělou školitelku Šárku Jelínkovou, která mi vše precizně vysvětlila a pomohla mi tak, že návrat do pracovního tempa nebyl tak náročný, jak jsem se bála." řekla nám Radka, která se věnuje nejraději své dceři Natálce a fence Maďarského ohaře.

,,Velkou roli pro mne hraje velmi přátelský kolektiv a v neposlední řadě je to vstřícnost Dušana a Vaška v nastavení flexibility práce a možnost práce z domu. Je to pro mě velmi důležité, jakožto pro maminku samoživitelku," svěřila se nám Radka.

Obě mladé maminky jsou velkou oporou celého našeho týmu a vnášejí do něj ještě více empatie, trpělivosti a vstřícnosti, protože pro maminky neexistuje úkol, který by nezvládly.

Děkujeme, že jsme si s vámi mohli krátce popovídat Radko a Pavlíno.

Hledáte také práci na částečný úvazek?

Ať už jste maminkou, nebo se jí chystáte stát, u nás práci na částečný a následně rozšířený úvazek na HPP určitě najdete. Více než 10leté zkušenosti nám umožnily nastavit pracovní procesy tak, že vše je zvládnutelné a náš tým je vzájemně zastupitelný, díky precizně vytvořenému komunikačnímu prostředí.

Zeptejte se na volné pozice, nebo nabídněte to, co umíte a my se Vám rádi ozveme. Kontaktem pro Vás bude Denisa Vacková na mailu dvackova@b2assets.cz.